Ισόπαλο έληξε το εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Σαντορίνη για την Ηλιούπολη,  με 1-1 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μοιράστηκαν κατοχή και εντυπώσεις, με την Ηλιούπολη να έχει μια σημαντική ευκαιρία στο 17′ με τον Γεμιστό, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να ανοίξει το σκορ, στέλνοντας την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Έως το τέλος του δευτέρου ημιχρόνου το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο, με τις δύο ομάδες να μη δημιουργούν άλλες, μεγάλες ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμό με την Ηλιούπολη να σημειώνει δύο καλές ευκαιρίες στο 55 και το 60. Στο 65′ ο Σάμιος μέσα από την περιοχή σημείωσε το 1-0 μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Ζέλο. Στο 77′ ο Μπονέτι βγήκε τετ-α-τετ με τον Μάνο, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει, με τον τερματοφύλακα του «Ήλιου» να αποσωβεί τον κίνδυνο, απομακρύνοντας σε κόρνερ. Στο 79, μετά από χτύπημα κόρνερ ο Συρεγγέλας σημείωσε το 1-1, που ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Hλιούπολη: Μάνος, Κωστόπουλος, Πολίτης, Τσατσαρής, Κρητικός, Μαλάι (Γεωργιάδης 83′), Buxton, Σάμιος (Σταύρου 66′), Γεμιστός, Ζέλο, Ντινιωτάκης (Πουλιάνος 88′)

Σαντορίνη: Ντούνης, Ερρίκος, Κουρέλας, Μπιρμπίλης, Μάγκας, Σιμίτσης (Μπονέτι 75′), Συρεγγέλας, Πολύζος (Aρκούδας 91′), Κρέτσι, Παπαδόπουλος(Ντρούγκας 62′), Ζγκούρι.