Νίκη με 0-3 ( 18-25,22-25,16-25) εκτός έδρας, που ισοδυναμεί με πρόκριση στο final 4, σημείωσε το Σάββατο βράδυ στο γήπεδο της Ευρυάλης το τμήμα των παίδων του Γ.Σ.Ηλιούπολης.

Παρότι όλοι ξέραμε ότι με την κατάκτηση και μόνο ενός σετ ,θα προκρινόμασταν, η ομάδα έδειξε τον χαρακτήρα της και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν άφησε τον αντίπαλο να ελπίζει.

Με όπλο το σέρβις "έχτισε" από την αρχή του κάθε σετ ,μια ασφαλή και μεγάλη διαφορά την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος.

Με την νίκη αυτή λοιπόν, προκρινόμαστε στην τελική φάση του πρωταθλήματος με αντιπάλους τις ομάδες του Ολυμπιακού του Μίλωνα και της Αρμενικής, με την τελική φάση να ορίζεται ημερολογιακά από την διοργανώτρια Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Σύνθεση :

Βάκουλης Χ, Γούσης, Μπακοδήμος, Δρόσης, Τουλής, Παρθένης, Νταικος, Κώστας,  Βάκουλης Δ, Καλομοίρης, Πενέσης, Παλάντζας, Αγάλου.

Συγχαρητήρια σε όλους!!

Προβλήθηκε 514 φορές

Τέλος από την Ηλιούπολη ο Πασπαλιάρης

Μία ημέρα μετά την ισοπαλία (2-2) στη Νίκαια κόντρα στον Ιωνικό, η Ηλιούπολη ανακοίνωσε ότι ο γενικός αρχηγός και υπεύθυνος αγωνιστικού τμήματος της ΠΑΕ, Ανδρέας Πασπαλιάρης, αποτελεί παρελθόν από τον σύλλογο.